Tik sveika oda gali būti graži

Paskelbta: 2023-01-16

„Tik sveika oda gali būti graži!“ – šiuo šūkiu vadovaujasi jau 12 metų Lietuvoje veikianti, į veido odos sveikatą orientuota lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“ ir jos vadovė, lazerių specialistė Gražina Meilutienė. Šiame interviu mūsų įkūrėja dalinasi priežastimis, kodėl „Estetus“ vardas išliko vienas iš lyderių itin konkurencingoje rinkoje ir kodėl, renkantis kliniką ar specialistą, svarbu atsižvelgti ne tik į kainą, bet ir kitus veiksnius.

Laikas atsinaujinti

„Lietuvoje veikiame jau daugiau nei dešimtmetį. Bėgant laikui didinome turimos įrangos bazę,  gydytojų komandą ir sukauptų žinių bagažą. Natūraliai augo ir pacientų skaičius, o kartu su jais – ir poreikis plėsti teikiamų paslaugų spektrą. Galiausiai nusprendėme, kad turime reaguoti į pokyčius ir evoliucionuoti: praėjusiais metais atnaujinome kliniką Kaune, o šių metų spalio pabaigoje – Vilniuje“, – džiaugiasi G. Meilutienė. 

Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“ Vilniuje
Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“ Vilniuje

Intymios zonos problemos

Klinikos vadovė pasakoja, kad atsinaujinusioje klinikoje Vilniuje buvo atlikta rekonstrukcija siekiant suteikti daugiau jaukumo ir šviesos. Be to, patalpos beveik dvigubai išplėstos, tad atsirado ir daugiau procedūroms skirtos įrangos. Neabejojama, kad dėl naujovių dar labiau pagerės pacientų apsilankymo klinikoje patirtis ir netolimoje ateityje bus galima teikti aukščiausio lygio dienos plastinės chirurgijos paslaugas. 

„Dienos plastinės chirurgijos poreikis, kai pacientas po operacijos namo išleidžiamas tą pačią dieną, buvo padiktuotas natūraliai, nes yra tokių odos problemų, kurioms efektyvaus sprendimo negali pasiūlyti net ir geriausi pasaulyje lazeriai. Vilniaus klinikoje pradėję teikti dienos plastinės chirurgijos paslaugas galėsime pasiūlyti veiksmingą odos darinių, viršutinių vokų odos bei riebalinio sluoksnio pertekliaus šalinimo sprendimą pagurklio zonoje“, – pasakoja G. Meilutienė.

Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“

Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“

Klinikos interjerą kūrė architektas Linas Mackevičius, UAB „Elmarsa“

Sėkmę lemiantys veiksniai

Paklausta, kas lėmė sėkmingą „Estetus“ veiklą bei plėtrą itin konkurencingoje dermatologijos paslaugų rinkoje, G. Meilutienė užtikrintai vardija veiksnius: „Tai – specializacija veido odos priežiūros srityje, inovatyvūs technologiniai sprendimai, daug profesinės patirties turinčių gydytojų komanda, empatija pacientui bei holistinis požiūris į turimos problemos sprendimą.“

„Veidas – vizitinė mūsų kortelė, lemianti įvaizdį, pasitikėjimą, nusakanti amžių, nuotaiką ir net atskleidžianti gyvenimo paliktus pėdsakus, kartu tai ir „Estetus“ klinikos veiklos laukas. Specializuojamės šioje srityje su tikslu, kad kiekvienas mūsų pacientas turėtų sveiką odą. Nes tik sveika oda gali būti graži. Drąsiai galiu teigti, kad taikant kombinuotas procedūras, kurias parenka profesionalūs gydytojai, šiandien galime padaryti taip, kad amžius žvelgiant į veidą būtų visai nenusakomas“, – teigia vadovė.

Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“ ir jos vadovė, lazerių specialistė Gražina Meilutienė.
Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“ ir jos vadovė, lazerių specialistė Gražina Meilutienė.

Siekdama veido priežiūros srityje taikyti tarptautiniu mastu pripažintas technologines naujoves, klinika atidžiai stebi rinką, analizuoja, ką ji gali pasiūlyti ir, įsitikinusi įrangos kokybe, priima sprendimą ją įsigyti. 

„Nuolatos vertiname poreikį plėsti teikiamų paslaugų spektrą ir identifikuojame, kokio tipo įranga turėtume papildyti savo technologinę bazę. Norėdami išsirinkti tinkamą įrangą iš didžiulės pasiūlos, taikome nusistatytus kokybės kriterijus. Mes žiūrime tik į sertifikuotas pasaulinio lygio gamintojų naujoves, o ne neseniai iškilusius tiekėjus. Ypatingą dėmesį skiriame įrangos parametrams, įvertinimui, patogumui, saugumui, efektyvumui ir, žinoma, paciento komfortui. Šiuos kriterijus taikome daugiau nei dešimtmetį, todėl neabejoju, kad jie lemia puikius atliekamų procedūrų rezultatus“, – pasakoja G. Meilutienė.

Visai neseniai į Kaune esančią „Estetus“ kliniką buvo pristatytas visus atrankos kriterijus atitinkantis naujos kartos frakcinis CO2 lazeris su nauja papildoma banga, leidžiančia ne tik pasiekti geresnių rezultatų, pagerinti paciento patirtį procedūros metu, bet ir paspartinti gijimo procesą.

Klinikos „Estetus“ interjeras.
Klinikos „Estetus“ interjeras.

Vien lazerio negana

Anot „Estetus“ vadovės, geram procedūros rezultatui pasiekti svarbu ne tik tai, kad paslaugos būtų teikiamos taikant naujausias technologijas, bet ir tai, kad su sertifikuota įranga dirbtų aukščiausią kvalifikaciją turintis specialistas. Dėl to klinikos gydytojų atrankos principams ir nuolatiniam kompetencijos tobulinimui skiriamas išskirtinis dėmesys. 

„Mūsų klinikose dirba 11 gydytojų profesionalų. Visi jie sukaupę daug profesinės patirties, nuolat tobulina turimas žinias ir įgūdžius bei skiria individualų dėmesį pacientui, į jo problemą žiūrėdami holistiškai. Mūsų gydytojai pirmiausia įvertina individualų atvejį ir tik tada parengia gydymo planą, kurį sudaro ne tik reikiamos procedūros taikymas, bet ir konsultacijos pas kitos srities gydytoją, jei to reikalauja situacija, rekomendacijos dėl gyvenimo būdo pokyčių, poilsio režimo, mitybos įpročių“, – pasakoja G. Meilutienė.

Gyd. dermatovenerologė Gintarė Kazbaraitė.
Gyd. dermatovenerologė Gintarė Kazbaraitė.

Jos teigimu, „Estetus“ klinika, negailėdama laiko ir finansų, investuoja į nuolatinį gydytojų profesinį tobulinimąsi: individualius mokymus darbui su naujai įsigyta įranga, seminarus ir prestižinius tarptautinius dermatologų kongresus, kuriuose gydytojai susipažįsta su inovatyviomis procedūrų technikomis ir jų niuansus aptaria su kolegomis iš viso pasaulio. Visa tai skirta tam, kad klinikoje dirbanti gydytojų komanda, taikydama naujausias technologijas, saugiai ir efektyviai galėtų išspręsti bet kurį dermatologinį uždavinį – nuo vėžinių darinių šalinimo iki jauninimo procedūrų.  

Kompleksinių procedūrų galia

Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ vadovė akcentuoja, kad nėra vieno daugiafunkcio aparato viskam, todėl jie turi net keliolika aparatų, leidžiančių spręsti skirtingas odos problemas. 

Be to, visuomenėje vis dar sklando mitų, keliančių abejonių dėl lazerių saugumo, tačiau tūkstančiai mokslinių tyrimų įrodė, kad šie prietaisai nesukelia jokios žalos organizmui. „Aukščiausią kokybės kartelę tenkinantys lazeriai gali naikinti bakterijas, visų rūšių kapiliarus ir pigmentą, kraujagyslinius darinius, veido raudonį, spalvotas tatuiruotes ir permanentinį makiažą. Taip pat gydyti spuogus, uždegimą, šalinti nepageidaujamus plaukus ir lyginti randus. Kiti mūsų aparatai neinvaziniu būdu „įdarbina“ odą ir ją standina, pakelia, skatina atsinaujinti, skaistina, taip pat sutraukia poras ir atkuria epidermio sluoksnį“, – vardija G. Meilutienė. 

Gyd. dermatovenerologė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė.
Gyd. dermatovenerologė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė.

Moteris išskiria ne tik lazeriais atliekamų procedūrų galimybes, bet ir injekcijų privalumus – jos leidžia ir vyrams, ir moterims atauginti plaukus, mažinti odos uždegimą, ją drėkinti, skaistinti ir atkurti formas. Vis dėlto geriausią rezultatą lemia kelių veiksnių derinys – įrangos kokybė, profesinės žinios ir kompleksinis gydymo būdas.

„Yra situacijų, kurių efektyviai vienas aparatas išspręsti negali, tokiu atveju geriausias rezultatas pasiekiamas derinant kelių lazerinių procedūrų ir injekcijų taikymą. Pavyzdžiui, veido kontūravimas, kuris leidžia bent  dešimčia metų grąžinti laiką ir atitolinti plastinę chirurgiją ar net visai jos išvengti, tai aukšto pilotažo reikalaujantis kompleksinis gydymo būdas, kurio metu atliekamos lazerinės procedūros skatina odą atsinaujinti, o hialurono injekcijos suteikia veidui formą ir užtikrina jos palaikymą“, – pasakoja G. Meilutienė.

Misija – edukuoti

„Estetus“ klinikos vadovė ir specialistai siekia šviesti visuomenę, kad gražia oda galima džiaugtis tik tada, kai tinkamai pasirūpiname jos sveikata. Nors vis daugiau žmonių turimas odos problemas sprendžia su kvalifikuotais gydytojais, vis dar yra tokių, kurie jas maskuoja makiažu ar plaukais, užsiima savigyda ir vadovaujasi socialinių tinklų patarimais.

„Deja, į klinikas kreipiasi nemažai pacientų, kurie prašo „ištaisyti“ nekokybiškai suteiktų paslaugų padarinius. Mūsų gydytojai, žinoma, stengiasi kuo greičiau jiems padėti, nes pasekmės gali būti labai rimtos – nuo užspaustos kraujagyslės iki žuvusių odos ląstelių. Nusprendus atlikti vieną ar kitą grožio procedūrą, rekomenduoju pasidomėti, ar ji bus atliekama su sertifikuotu aparatu, kokia su įranga dirbančio specialisto profesinė patirtis ir prisiimama atsakomybė dėl rezultato, galimų komplikacijų ir priežiūros po procedūros“, – perspėja G. Meilutienė.

Estetinės medicinos gydytoja Julija Šimkūnienė.
Estetinės medicinos gydytoja Julija Šimkūnienė.

Kalbėdama apie rinkoje pastebimą paslaugų kainų svyravimą, moteris pabrėžia, kad pacientui suteikiamą procedūros kainą lemia net keletas veiksnių, be kurių saugi ir kvalifikuota pagalba žmogui negalima. „Visų pirma, svarbu įrangos kokybė ir patikimumas. Visuomet derėtų išsiaiškinti, ar įrangos gamintojas yra pripažintas pasaulyje ir garantuoja saugumą, efektyvumą bei kokybę. Patikima įranga yra gamintojo kruopščiai prižiūrima, atliekama planinė inžinierių techninė priežiūra, keičiami antgaliai, stikliukai, dažų blokai ir kiti elementai, kuriuos galima naudoti ribotą kartų kiekį. Antra, žinoma, gydytojo kvalifikacija ir patirtis. Būtent gydytojo žinios ir turima patirtis lemia parametrų taikymą, tad atlygis už darbą ir gydytojo prisiimama atsakomybė taip pat lemia procedūros kainą“, – teigia lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ vadovė ir priduria, kad susidomėjus procedūra, kuri yra kelis kartus pigesnė nei įprasta rinkos kaina, reikėtų gerai įvertinti to priežastis ir nerizikuoti savo sveikata.

Gyd. dermatovenerologas Andrius Jurėnas.
Gyd. dermatovenerologas Andrius Jurėnas.

Straipsnis publikuotas L’Officiel Lithuania naujienų portale: https://www.lofficiel.lt/grozis/estetus-kl?fbclid=IwAR3eEVWTAsQNDeF-JttgWEEnDPUIvAVI3rcNaPqKDmoc80VABm1_Oh8QouE