Pirmą kartą Lietuvoje – raustančios odos pažinimo mėnuo

Pasaulyje kiekvienais metais balandis yra minimas kaip raustančios odos mėnuo, kurio metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į raustančią veido odą bei paskatinti žmones laiku kreiptis į specialistus. Lietuvoje tokia kampanija organizuojama pirmą kartą, o jos metu norima skatinti žmones atidžiau įsižiūrėti į veido paraudimus ir laiku susirūpinti tinkama odos priežiūra.
rožinė
Šiemet balandžio – gegužės mėnesiais prancūzų dermatologinės kosmetikos gamintoja BIODERMA kartu su Lietuvoje veikiančiomis klinikomis prisijungia prie kasmet pasaulyje balandžio mėnesį organizuojamo projekto bei inicijuoja visuomeninę-šviečiamąją kampaniją su šūkiu „Pažink savo raustančius skruostus“.

Kampanijos tikslas – informuoti ir edukuoti visuomenę apie rožinę ir galimus jos gydymo būdus. Prie pirmą kartą organizuojamo projekto prisijungusios klinikos taip pat ragina visuomenę būti budria ir pastebėjus galimus rožinės simptomus, nedelsti ir kreiptis į odos gydytojus.

nora-lapinskiene-5abe314d97094„Džiaugiamės galimybe prisijungti prie kampanijos ir būti šio projekto dalimi. Mūsų klinikoje apsilanko nemažai žmonių, kurie susiduria su raustančios odos problema, o tai sukelia diskomforto jausmą kasdienėje jų veikloje ir turi įtakos gyvenimo kokybei. Visuomenėje trūksta žinių apie šią odos ligą, dauguma pacientų net nežino, kad ji gydoma ir teisingai prižiūrint odą gali būti nesudėtingai kontroliuojama, todėl mūsų tikslas – šviesti žmones apie rožinę, raginti juos tikrintis savo veido odą ir nelaukti kol liga paūmės“, – komentuoja lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus klinika“ vadovė Nora Lapinskienė. 

Lietuvoje rožine serga iki 10 proc. šalies gyventojų. Rožinė yra tiek vyrų, tiek moterų liga, tačiau moterims ji pasitaiko dažniau ir paprastai su ja susiduriama sulaukus trisdešimties ir daugiau metų. Rožinė yra lėtinis ir progresuojantis odos uždegimas, pasireiškiantis centrinėje veido dalyje – skruostų, smakro ir kaktos zonose. Dažniausiai raudonis yra lydimas kaitimo, nemalonaus tempimo ar niežėjimo jausmo.

Tikimasi, kad kampanijos metu žmonės daugiau sužinos apie šią odos problemą ir tai paskatins juos veikti – atpažinus simptomus, laiku kreiptis į gydymo įstaigas ir konsultuotis su savo srities profesionalais.

Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje www.raustu.lt