Gydytoja dermatovenerologė Gintarė Kazbaraitė: maži pokyčiai gali išties daug
Paskelbta: 2023-03-06
Oscaras-Claude’as Monet – vienas žymiausių menininkų ir impresionizmo atstovų. Kūrėjas laužė nusistovėjusias tapybos taisykles ir siekė laisvės, ryškių spalvų bei galimybės kūryboje užfiksuoti gyvenimo akimirkas. Savo laikotarpį pranokęs dailininkas padarė didžiulę įtaką ne tik ateities menininkams, bet ir įkvėpė medicinos srityje dirbančius žmones. Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ gydytoja dermatovenerologė Gintarė Kazbaraitė pasakoja, kaip jos darbe atsispindi O. C. Monet įtaka.
„Kai žiūriu į O. C. Monet paveikslus, jie užburia savo peizažų, spalvų, jų gamų ir potėpių harmonija bei sklindančia ramybe. Tai mane įkvepia ir profesinėje srityje skatina taikyti tą patį principą – siekti, kad žmogaus veidas spinduliuotų ramybe ir individualia harmonija, leidžiančia džiaugtis sveika oda ir grožį atskleidžiančiais veido bruožais“, – teigia G. Kazbaraitė.
Kurti grožio madą
Gydytojos dermatovenerologės teigimu, nuo senų laikų supratimą apie grožį inspiruodavo menas, pavyzdžiui, vieno žymiausių baroko epochos atstovo Peterio Pauliaus Rubenso darbuose įamžintos moterys ilgą laiką buvo laikomos grožio etalonu. Bėgant metams, šį vaidmenį „perėmė“ socialinės medijos, tad juose matomi vaizdai kūrė grožio industrijos madą ir tendencijas.
„Anksčiau, pavyzdžiui, prieš 10 metų, buvo labai populiaru putlios lūpos ir iškilūs skruostai, o dabar grįžtama prie to, kad estetinė medicina turi būti nepastebima. Tai reiškia, kad atliekamos korekcijos turi atitikti vadinamąją Dieviškąją proporciją – nuo senų laikų naudojamą grožio etaloną, pagrįstą individualia harmonija“, – teigia G. Kazbaraitė.

Svarbiausia – harmonija
Gydytoja dermatovenerologė akcentuoja, kad, pirmiausia, harmonijos samprata siejama su vidine ramybe, kuri aplanko tada, kai žmogus suranda savastį ir turi gyvenime tai, ko nori, – galimybę užsiimti mėgstamomis veiklomis, realizuoti save ir džiaugtis tais, kurie supa aplink. Kai harmonija jaučiama viduje, ją spinduliuoja ir vizitinė žmogaus kortelė – veidas.
„Šiandienės estetinės medicinos tikslas – „žaisti“ mažais pokyčiais taikant įvairias injekcines ir aparatines procedūras. Tai leidžia individualiai harmonizuoti veido bruožus, juos švelninant ar stiprinant taip, kad derėtų tarpusavyje. Maži pokyčiai gali išties daug, – pasakoja G. Kazbaraitė – Pavyzdžiui, vienam pacientui, kurio veidas buvo apvalus, genetiškai determinuotas, o kūnas liesas, šiek tiek pailginome smakrą ir suteikėme ilgesnio veido efektą, priderindami jį prie kūno. Kitas pacientas viduriniame veido trečdalyje turėjo seklumą, o apatinėje veido dalyje tūrio netrūko, tad sukūrėme pakėlimo efektą ir taip harmonizavome veido bruožus. Pacientui, kuris turėjo stipriai išreikštą nosies formą ir labai siauras lūpas, nusprendėme jas šiek tiek paputlinti. Tai leido „atverti“ veidą ir jame tarsi paslėpti nosį. Kitam pacientui šiek tiek pakėlus antakių liniją, pavyko pakelti ir „sunkius“ vokus, atverti žvilgsnį ir sumažinti iki tol kamavusį pavargusio žmogaus įspūdį.“
Šiandienės estetinės medicinos tikslas – „žaisti“ mažais pokyčiais, taikant įvairias injekcines ir aparatines procedūras. Tai leidžia individualiai harmonizuoti veido bruožus.
„Veido bruožus galima harmonizuoti atsižvelgiant į darbą ar kasdienę veiklą, pavyzdžiui, jeigu žmogus eina aukštas pareigas ir turi vadovo atsakomybių, jo veidas turėtų būti griežtas, tikslus, spinduliuojantis pasitikėjimą savimi. Tokiu atveju švelninti bruožų nerekomenduojama, priešingai – siūloma formuoti aiškius žandikaulio kampus. Na, o atliekant injekcijas dirbančiam su vaikais ar pardavimo srityje patariama nepersistengti, kad nebūtų sukurtas šalto žvilgsnio efektas“, – teigia „Estetus“ gydytoja dermatovenerologė.

Svarbu ir odos sveikata
Anot G. Kazbaraitės, svarbu suprasti, kad harmonija veide apima ne tik bruožų švelninimą ar ryškinimą, bet ir odos būklės gerinimą bei jos sveikatos puoselėjimą. Dėl šios priežasties pacientams, neturintiems nusiskundimų dėl skruostų trūkumo ar raukšlių, bet kovojantiems su odos problemomis, gali būti atliekamos įvairios procedūros. „Tokių procedūrų metu gali būti mažinama odos pigmentacija, papilkėjimas, sausumas ar išsiplėtę kapiliarai. Taip pat gydomi bėrimai, gerinamas odos elastingumas, skaistumas ar stangrinimas. Visa tai panaikina odos trūkumus, suteikia jai sveiką įspūdį ir sugrąžina harmoniją“, – pabrėžia gydytoja dermatovenerologė ir priduria, kad priešingu atveju, kai nusprendžiama nekreipti dėmesio į odos problemas ir pasirenkama jas maskuoti ar slėpti, gali susvyruoti vidinė harmonija ir sumažėti pasitikėjimas savimi.
Plačiau apie straipsnį https://www.lofficiel.lt/grozis/estetine-md